Poďakovanie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Tlač

Veľmi pekne sa chcem poďakovať za Vaše hlasy, ktoré som vo voľbách do Európskeho parlamentu získal. Dva mandáty sú veľký úspech pre KDH – najmä v čase, keď sa kresťanské hlasy roztrieštili a ich veľká časť prepadla v prospech víťazných strán. 

Som rád, že sme pomohli mnohým ľuďom obnoviť dôveru v politiku a v značku KDH. Urobili sme dobrú kampaň a osobne sme oslovili veľký počet ľudí, priniesli sme nádej. Mali sme skvelú kandidátku, škoda, že človek nemohol rozdať viac krúžkov. 

Ja osobne som pri voľbe podporil Miriam Lexmann, s ktorou sme spoločne ťahali veľkú časť kampane. Vďaka za všetko, Miriam! Svoj druhý krúžok som sa rozhodol dať pre Martin Šmilňák z Bardejova. Martin je pre mňa rovný chlap, dobrý pedagóg a manažér s veľkou perspektívou, so srdcom pre svoj región a zároveň rozhľadený na národnej aj medzinárodnej úrovni. Je politik nového typu, o ktorom ešte budeme počuť. 

Ďakujem za dôveru a podporu predsedovi Alojz Hlina členom volebného štábu a pracovníkom ústredia, členom KDH a tiež všetkým kolegom z kandidátky predvolebné úsilie. Bolo mi cťou spolu s Vami kampaňovať, priatelia! 

Vnímam, že aj keď som sa tesne do EP nedostal, získal som veľkú podporu naprieč celým Slovenskom. Za to patrí VĎAKA Vám, milí dobrovoľníci, ktorí ste mi pomáhali roznášaním letákov, kampaňou v uliciach, podporou na FB, cez emaily, príspevkami na transparentný účet a tým, že ste o mne hovorili a odporúčali ma svojim rodinám, priateľom a známym. Ďakujem všetkým jednotlivcom a rodinám, ktoré ma podporili zverejnením svojich fotografií a podporných vyjadrení. To, ako ste o mne hovorili či písali, bolo pre mňa veľkým povzbudením. 

Aj keď som sa do Európskeho parlamentu tesne nedostal, neľutujem ani trochu, že som sa na túto cestu dal. Stretnutia, čo sme spolu zažili počas kampane, boli pre mňa silným odkazom a dôkazom Božej prítomnosti v našich životoch. 

Kampaň bola náročná a únavná, ale tiež veľmi obohacujúca. Som vďačný a budem zvažovať, ako získané skúsenosti zúročiť do budúcnosti. 

Na záver chcem vyjadriť svoju VĎAČNOSŤ všetkým nemenovaným podporovateľom, zvlášť však mojej manželke Zuzke za všetku osobnú i administratívnu podporu, Majši Maisha Adm za veľké nasadenie a zdieľanie dobrých i ťažkých vecí v kampani a vedúcemu mojej kampane a jeho mladej rodinke z Ružomberka, ktorý si želal ostať v utajení, hoci v ostatných mesiacoch pre nás s rodinou obetovali enormne veľa!