Politka prináša len sklamanie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Tlač

Kontaktnej kampani sa aktívne venujem celé leto. Máme šancu ísť za ľuďmi tam, kde žijú, oslovujeme ich a pozývame ich k septembrovým voľbám. Dávame do toho veľa času a energie, lebo v týchto voľbách ide naozaj o veľa.

Osobná kampaň je príležitosťou osloviť ľudí a predstaviť sa ale aj ľudí počúvať. Keď stretávam ľudí, a pýtam sa ako vidia život na Slovensku, vnímam obavy, smútok, frustráciu a sklamanie. Veľká únava a sklamanie z politiky je práve to, s čím sa stretávam najčastejšie.

„Dobre už nebude…“   odpovedal na naše pozvanie k voľbám jeden pán z Modrej nad Cirochou.

 „U nás v Prievidzi si dokáže odborník elektrikár zarobiť 900 eur v hrubom. Ľudia okolo mňa neveria, že môže byť lepšie. Ako to chcete zmeniť? Ja už mám len možnosť voliť zlo alebo niečo ešte horšie.“ 

Tomuto sklamaniu rozumiem. Počas dlhých rokov vlády populistov sa kvalita života ľudí v našich regiónoch neposunula k lepšiemu. Slovensko stagnuje a stalo sa v mnohých ohľadoch „zabrzdenou krajinou“. Vidíme to aj v porovnaní s inými krajinami, ktoré sa nám vzďaľujú. Nedokážeme využiť eurofondy a môžeme si za to sami. Pozeráme, ako sa posunuli poliaci, česi a mnohí ďaľší.

Ostatné voľby priniesli veľkú nádej na zmenu, no tí, ktorí ju mohli uskutočniť, svoju príležitosť prehrali. Mali veľmi náročnú situáciu – covid, vojna u susedov a energetická kríza boli ťažké skúšky. Ale to, prečo stratilii dôveru a zlyhali nebol ani tak obsah, ako skôr štýl, či spôsob výkonu politiky. Nepripravenosť a amaterizmus, politické obchody, hádky a neskrotené egá politických lídrov priviedli poslednú vládu predčasne ku koncu a otrávili život na našom Slovensku.

Nie je ľahké prinášať nádej do tejto ťažkej atmosféry. Napriek tomu do toho ideme a verím, že to dokážeme. Že dokážeme priniesť ľuďom nádej a presvedčiť ich, že majú možnosť voliť dobro a dobrých kandidátov. Potrebujeme, aby bolo v Národnej rade čím viac schopných a kompetentných ľudí zo štandardných politických strán.  Na kandidátke KDH máme veľmi zaujímavých, skúsených a dobrých  ľudí. Nekandidujeme  ako „zlá“ alebo „horšia možnosť.“ Chceme priniesť dobro a profesionalitu, ktoré sa z politiky vytratili. Zároveň prinášame konkrétne riešenia na problémy, s ktorými na Slovensku ľudia bojujú každý deň.

Chápem skepsu ľudí, ktorí tvrdia, že „dobre už nebude“. Problémov je príliš veľa a vyriešiť ich znamená beh na dlhé trate. Ale som tiež presvedčený, že po týchto parlamentných voľbách môže byť LEPŠIE. 

Mohlo by vás zaujímať