Rodinná politika a ochrana života v programe KDH

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Tlač

V práve prebiehajúcom Národnom týždni manželstva predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia predstavili svoje priority v oblasti rodinnej politiky a ochrany života vo svojom programe. KDH je štandardná, konzervatívna politická strana, ktorá jasne vychádza z kresťanských hodnôt a je jediná strana na Slovensku, ktorá už 30 rokov konzistentne chráni manželstvo ako zväzok muža a ženy a rodinu založenú týmto zväzkom ako najlepším miestom na výchovu detí.

Hnutie ponúka dialóg a poctivo pripravený program v prospech podpory rodiny založenej manželstvom a ochrany života. Bude sa snažiť presadiť zákon Za život, ktorý bude komplexne a systémovo chrániť človeka od počatia po jeho prirodzenú smrť.

  • Našou ambíciou je presadiť legislatívne zmeny, ktoré zachránia nenarodené deti
  • Chceme upraviť nespravodlivý zákon o umelom potrate, zlepšiť poučenie pre umelým potratom vrátane ultrazvuku, podporujeme obmedzenie reklamy na umelý potrat
  • Prinesieme v rámci zákona komplex opatrení v sociálnej oblasti a podpore pre rodiny, aby sa častejšie rozhodli prijať nenarodené deti a netrpeli chudobou. Rovnako ochránime zraniteľných starých ľudí pred rizikom eutanázie.

„KDH je pre Slovensko v tejto búrlivej dobe mimoriadne dôležité, kostrou parlamentnej demokracie. Volič si nemusí vyberať medzi hodnotami a bezpečnosťou Slovenska. Taktiež neriskuje, že spolu s konzervatívnymi kandidátmi zvolí hodnotovo progresívnych kandidátov. KDH ponúka top kombináciu pre hodnotového voliča,“ povedal na záver tlačovej besedy predseda hnutia Alojz Hlina.

Mohlo by vás zaujímať