Marián Čaučík získal štátne vyznamenanie od prezidenta SR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Tlač

Na Nový rok sme sa dočkali nečakaného prekvapenia. Prezident SR Andrej Kiska udelil nášmu spoluzakladateľovi a súčasnému riaditeľovi Dobrej noviny Mariánovi Čaučíkovi štátne vyznamenanie, Pribinov kríž II. triedy,za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky. Prinášame bezprostredný rozhovor s oceneným.

Maroš, dnes si dostal od prezidenta Slovenskej republiky štátne vyznamenanie. Aké máš pocity?

Je to pre mňa veľká česť. Vnímam to ako ocenenie všetkých dobrovoľníkov, eRkárov, ktorí začínali Dobrú novinu a sú do nej zapojení. Je to veľké dielo. Má svoj dopad aj v zahraničí. Ako nám nedávno povedal otec biskup z Etiópie, ktorý bol u nás na návšteve – je to dielo, ktoré vytvára reálne mosty medzi ľuďmi a aj národmi. Som teda veľmi rád, že pán prezident ocenil prácu všetkých nás, ktorí Dobrú novinu vytvárame a som vďačný, že som mohol byť na začiatku a potom aj na čele takéhoto veľkého diela.

Takže, štátne vyznamenanie ťa potešilo? Dalo by sa také niečo čakať?

Určite som to nečakal. Myslel by som si, že štátne vyznamenania sa dávajú iným ľuďom za iné veci, ale potešilo ma to. Najmä to, že pán prezident týmto ocenil prácu neziskového sektora a zároveň prácu, kde ľudia inšpirovaní vierou vedia robiť veľké veci. Sú otvorení, aby pomáhali ľuďom naokolo, ale aj ľuďom vzdialeným, ako je to v prípade Dobrej noviny. Vnímam totiž trend oddeľovať veci viery a veci spoločnosti. Hovorí sa, že viera je čisto súkromná vec. Ale ja si myslím, že práve Dobrá novina je dôkazom toho, že ľudia, ktorí sú inšpirovaní vierou a láskou k blížnemu vedia urobiť pekné dielo, na ktoré môžu byť právom hrdí aj predstavitelia nášho štátu.

Zdroj: erko.sk

Mohlo by vás zaujímať