Zakoledovali sme prezidentke Zuzane Čaputovej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Tlač

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v piatok 3. januára 2020 o 13.00 tri skupiny koledníkov Dobrej noviny. Koledníci z Jakubovian, Podkriváňa a Topoľčianok reprezentovali 24-tisíc koledníkov z celého Slovenska.

Riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík vo svojom príhovore spomenul historicky prvý ročník koledníckej akcie, do ktorého sa zapojilo 2-tisíc koledníkov. Zároveň vyzdvihol, akým požehnaním je toto dielo už 25 rokov, na Slovensku ako aj v afrických krajinách prostredníctvom svojich partnerov.

Hosťom jubilejného 25. ročníka bol mladý umelec Adam Masava z Kene, ktorý sa podelil o svoj životný príbeh. Aj vďaka pomoci Dobrej noviny rozvinul svoj talent, dostal sa z prostredia slumu, založil si rodinu a dnes vystavuje obrazy po celom svete. Na Slovensku strávil tri týždne, počas ktorých navštívil viaceré mestá a obce a sám sa pridal ku koledovaniu počas vianočných sviatkov. Adam sa dnes venuje deťom a mladým zo slumu v Nairobi, aby takýmto spôsobom vrátil aspoň časť z toho, čo on sám v minulosti dostal.

Prezidentka Zuzana Čaputová poďakovala deťom za to, že už 25 rokov udržujú tradíciu koledovania živú. Vyzdvihla nadšenie a obetavosť všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa do tohto diela zapájajú a popriala prítomným všetko dobré v novom roku a vytrvalosť do ďalšej služby.

Mohlo by vás zaujímať